Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rząsiny laureatem programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

Kategoria: Strony Opublikowano: środa, 18 listopad 2020 Autor: Super User

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rząsiny laureatem programu „WzMOCnij swoje otoczenie”

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rząsiny zostało laureatem II edycji programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”. Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekazały grant finansowy, dzięki któremu z powodzeniem zrealizowano projekt „Likwidacja barier architektonicznych dla uczniów i rodziców” w miejscowej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego.


W 2012 roku Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rząsiny założyło społeczną szkołę podstawową i od tego czasu jest jej organem prowadzącym. Przez ostatnie osiem lat członkowie stowarzyszenia i rodzice uczniów szkoły przeprowadzili liczne remonty. Dzięki nim powstał oddział przedszkolny oraz nowoczesna hala sportowa. Modernizacji wymagał również teren wokół hali, który nie był przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Dzięki programowi „WzMOCnij swoje otoczenie” przebudowano przejście między szatniami, a nową halą sportową, a także wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do hali. Dzięki uzyskanemu w programie PSE grantowi możliwa była realizacja inwestycji przystosowującej szkolny obiekt dla osób niepełnosprawnych.
Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.
Na terenie gminy Gryfów Śląski PSE realizują projekt budowy linii 400 kV relacji Mikułowa-Świebodzice, która jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.


Strona internetowa Partnera:

http://raport.pse.pl/

www.wzmocnijswojeotoczenie.pl

 

 

Odsłon: 1054