Konkurs "Stop Cyberprzemocy!"

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 20 październik 2021
Super User

Rozstrzygnięcie konkursu

W miesiącu październiku 2021r. przedszkolaki i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im.Bł. ks.  Alojsa Andrickiego w Rząsinach wzięli udział w konkursie plastycznym:

 „Stop cyberprzemocy!”

Celami konkursu była:

 • Plastyczna realizacja przez uczniów hasła: „STOP CYBERPRZEMOCY!”.
 • Zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, szkolnym, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych).
 • Wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z sieci.
 • Propagowanie zachowań pozytywnych.
 • Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także indywidualnych zdolności uczestników konkursu.

W konkurs najbardziej zaangażowały się przedszkolaki. Dzieci wykonały piętnaście prac. Ze szkoły wpłynęły natomiast cztery plakaty.

Jury w osobach:

 1. Ksiądz Proboszcz Paweł Opala
 2. Pani Ewa Chorzępa
 3. Pani Anna Kopiś

wyłoniło laureatów konkursu:

 • Miejsce pierwsze otrzymała Lena Kaczmarek – kl. VII
 • Miejsce drugie otrzymała Maja Szukiel oraz Marcelina Torba – kl. VII
 • Miejsce trzecie Emilka Kędzia - Przedszkole.

Wszyscy uczestnicy konkursu, dzięki wsparciu szanownej RADY RODZICÓW, otrzymali  nagrody. W związku z tym - dziękujemy w imieniu Dzieci i Nauczycieli naszym Rodzicom - za pomoc.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                  Anna Kopiś

 

Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: sobota, 16 październik 2021
Super User

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pasowania pierwszoklasistów na uczniów oraz Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszoklasiści długo przygotowywali się do tego ważnego dla nich dnia, cierpliwie ćwicząc piosenki i wiersze, aby właśnie dziś zabłysnąć przed szkolną bracią, nauczycielami i rodzicami. Kiedy przewodnicząca szkoły serdecznie ich powitała, a następnie oddała im głos -  początkowo nieśmiało i cichutko zaczęli swój występ, ale z kolejnymi minutami nabierali odwagi i pokazali, co potrafią. Po programie nastąpiła trudna chwila; pierwszoklasiści musieli wypić „napój mądrości” – sok z cytryny, a następnie pięknie się uśmiechnąć. Choć nie było to łatwe zadanie – wszyscy sobie dzielnie poradzili! Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Potem wychowawczyni wręczyła swoim zuchom pamiątkowe dyplomy i upominki.

Następnie, przybyli na naszą uroczystość goście,  pan Witold Mikos - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny,  sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląski - pan Jerzy Andrzejczak oraz inspektor ds. infrastruktury społecznej - pani Marzena Szuflicka złożyli serdeczne życzenia i podziękowania nauczycielom. Przedstawiciele gminy wręczyli też upominki pierwszoklasistom życząc im sukcesów w nauce.

Dalszą część akademii stanowiły piosenki, pięknie wyrecytowane wiersze oraz inscenizacja „Atlas uczniów”, w której żartobliwie zostały zaprezentowane różne typy uczniów, z którymi muszą się zmagać na co dzień nauczyciele.

Za wszystkie występy oraz życzenia serdecznie DZIĘKUJEMY, a pierwszoklasistom, którzy dziś zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły gorąco GRATULUJEMY!!!      GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                                  Ewa Chorzępa

Sprzątanie Świata

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: wtorek, 05 październik 2021
Super User

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W ostatni dzień września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Starsze klasy wyruszyły z mapami w poszczególne rejony naszej wsi, tak by całe Rząsiny zostały wysprzątane. Dodatkowo uczniowie ćwiczyli umiejętność posługiwania się mapą w terenie. Zbierane śmieci były przez nas od razu segregowane według przygotowanych wcześniej schematów. Młodsze klasy zajęły się posesją szkolną i wyzbierały wszystkie śmieci wokół naszej placówki. Miały też do wykonania zadania przyrodnicze, m.in. poszukiwanie skarbów przyrody. Po powrocie, w każdej z klas odbyły się obchody Dnia Chłopaka.

                                                                                                                                                Agata Dąbrowa

Koncert pt.: "Witaj szkoło - Koncertowo" w Jeleniej Górze

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 13 październik 2021
Super User

KONCERT PT.: "WITAJ SZKOŁO - KONCERTOWO"

W dniu 12 października 2021 r. uczniowie z klas I - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach udali się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na koncert pt.: "Witaj szkoło - Koncertowo". Utwory muzyczne wykonane zostały na 4 instrumentach: obój, klarnet, wiolonczela, stage piano. Podczas koncertu przedstawione zostały słynne motywy muzyczne z filmów: "Misja", "Różowa pantera", "Piraci z Karaibów", "Gwiezdne Wojny". Ponadto poruszone zostały: temat wartości wspomnień oraz muzyczne ciekawostki i opowieści o nauce słynnych muzyków.  

                                                                                                                                  Joanna Dziemidowicz

Kuratorka 2021

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: czwartek, 30 wrzesień 2021
Super User

KURATORKA 

W dniach 24 - 25 września uczniowie z klas siódmej i ósmej wzięli udział w rajdzie „Śladami Kuratorki -Staniszów  2021”. Rajd był organizowany po raz pierwszy i jest kontynuacją prestiżowego Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej „Kuratorka”, który odbywał się przez 45 lat i dwa lata temu został definitywnie zamknięty. Wędrowaliśmy pięknymi szlakami dookoła Szklarskiej Poręby, mijając m.in. kościół na Sowińcu, dom w którym mieszkał i tworzył Vlastimil Hofman, skałę Chybotek i Wodospad Szklarki. Po wędrówce dotarliśmy na nocleg do schroniska młodzieżowego „Złoty Widok” w Michałowicach. Wieczorem odbyły się konkursy krajoznawczy i ogniskowy a resztę wieczoru spędziliśmy wraz z innymi grupami przy ognisku.

Następnego dnia dojechaliśmy autobusem do Cieplic i dalej powędrowaliśmy na zakończenie rajdu do Staniszowa, gdzie na placu przy schronisku po krótkim odpoczynku i posiłku odbyło się podsumowanie rajdu.  Rajd był bardzo dobrze zorganizowany, pogoda dopisała, dobre humory również, na pewno wybierzemy się znowu za rok. GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                        Tadeusz Deptuła