Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Opublikowano: piątek, 25 czerwiec 2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

25 czerwca 2021r o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie klasy VIII.
Tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Na uroczystość przybyli: pani dyrektor Wioletta Cieślik, pan prezes Witold Mikos, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.
Na początku, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która szczerze podziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym trudnym pandemicznym roku. Panu Witoldowi Mikosowi, prezesowi Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny podziękowała za ogromne wsparcie, jakie szkoła otrzymuje od niego a Radzie Rodziców z panią Joanną Miłan, jako przewodniczącą na czele za kolejny rok współpracy.
Wymienieni zostali również uczniowie z najwyższą średnią:
Wiktor Pawluk z klasy V- 5,42 , Anna Przesmycka z klasy VIII- 5,35, Wiktoria Bałut i Szymon Mścisz z klasy IV- 5,27, Wiktoria Nycz z klasy V- 5,16, Marcelina Torba z klasy VI- 5,08, Eliza Szpila z klasy VII- 4,93, Joanna Piętoń z klasy VIII- 4,92, Patrycja Liszczeńska z klasy VIII- 4,85 oraz Bartosz Kryza z klasy V- 4,75.
Natomiast Wiktor Pawluk otrzymał nagrodę dyrektora za najwyższą średnia w szkole- GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
W kolejnej części uroczystości dyrekcja szkoły i wychowawcy wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. I tutaj należy się szczególna pochwała dla klasy VIII, ponieważ wszystkie uczennice otrzymały świadectwa z przysłowiowym CZERWONYM PASKIEM. Gratulujemy i życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej ścieżce edukacyjnej.
Na koniec klas VII krótkim przemówieniem i wzruszającym wierszem pożegnała absolwentów naszej szkoły.
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, ale mamy nadzieje, że każdy uczeń z zadowoleniem wróci po wakacjach do swojej ukochanej szkoły.
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji  i  zasłużonego odpoczynku.

Edyta Tkacz

Szczepienia uczniów przeciw COVID-19

Opublikowano: poniedziałek, 14 czerwiec 2021

UWAGA!

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZESIEWOWEGO PRZED SZCZEPIENIEM

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Egzamin Ósmoklasisty 2021

Opublikowano: poniedziałek, 31 maj 2021

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

W dniach 25-27 maja br. odbył się – podobnie jak w roku ubiegłym w reżimie sanitarnym – egzamin ósmoklasisty. Sześć uczennic dzielnie zmagało się przez trzy dni z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki już 2 lipca. Trzymamy kciuki, żeby były jak najlepsze i by dziewczęta dostały się do swoich wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Wioletta Cieślik

IX Rajd im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego oraz obchody Dnia Dziecka 2021

Opublikowano: sobota, 05 czerwiec 2021

IX RAJD IM. BŁ. KS. ALOJSA ANDRICKIEGO ORAZ OBCHODY DNIA DZIECKA 2021

Chłodna i deszczowa wiosna sprawiła wszystkim miłą niespodziankę, 1 czerwca był dniem ciepłym i słonecznym. Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole rozpoczęliśmy od udziału w IX Rajdzie pieszym, organizowanym by uczcić patrona naszej szkoły. W ramach rajdu uczniowie z nauczycielami wędrowali 4 trasami z Ubocza, Gradówka i Olszyny oraz po Rząsinach, by spotkać się na szkolnym boisku. Na piechurów czekał poczęstunek a także boisko szkolne udekorowane kolorowymi balonami i bańkami mydlanymi. Następnie odbył się konkurs wiedzy o patronie dla starszych klas i konkurs plastyczny dla młodszych uczniów. Ostatnim punktem programu były gry i zabawy na boisku i w sali gimnastycznej.

Serdecznie dziękujemy Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców za przygotowanie i przeprowadzenie obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole.

Natalia Łój

Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

Opublikowano: środa, 31 marzec 2021
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ

Oddział przedszkolny:
I miejsce - Nikola Anioł
II miejsce - Sylwia i Michał Zyglińscy
III miejsce - Emilia Kędzia

Klasy I - IV
I miejsce - Dominika Anioł
II miejsce - Kacper Midek
III miejsce - Wiktor Kochanowski

Klasy V - VIII
I miejsce - Maja i Martyna Szukiel

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy !
Dyplomy i nagrody wręczymy po powrocie do szkoły. GALERIA ZDJĘĆ

Ewa Chorzępa