Orszak Trzech Króli 2021 w Rząsinach

Opublikowano: poniedziałek, 11 styczeń 2021

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2021 W RZĄSINACH

Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa w Rząsinach zorganizowała Orszak Trzech Króli. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku nie odbyła się, jak w latach poprzednich, wspólna pielgrzymka do sąsiedniej miejscowości naszej parafii lecz zorganizowano tak zwany „Mini Orszak”. Trzej Mędrcy w postacie których wcielili się Roman Bałut, Leszek Kozdrowski i Dariusz Romanowski, po procesyjnym wejściu do kościoła, pokłonili się Dzieciątku Jezus i złożyli dary. Przybyli do kościoła na Uroczystość Objawienia Pańskiego wierni, mogli zaopatrzyć się w korony, śpiewniki i nalepki orszakowe. Wydarzenie na zdjęciach uwieczniał nasz niezawodny fotograf Ryszard Szymanel. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie orszaku w tak trudnym czasie. Ufamy, że w przyszłym roku, szóstego stycznia, uda się przeprowadzić już w normalnych warunkach, jubileuszowy  – 10 Orszak Trzech Króli.

Witold Mikos

Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Opublikowano: wtorek, 29 grudzień 2020

SZKOLNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Przedstawiamy wyniki Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Komisja miała bardzo trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, wszystkie prace są piękne i wyjątkowe. Oto laureaci:

Oddział przedszkolny:

I miejsce – Zuzanna Pawluk

II miejsce – Emilia Kędzia

III miejsce – Nikola Anioł

Wyróżnienia: Sylwia Zyglińska, Miriam Kochanowska, Kalina Żuraw, Aleksandra Sawicka, Michał Zygliński

Klasy I – III

I miejsce – Bartek Mierzwa

II miejsce – wspólna praca: Kacper Midek i Wiktoria Nycz

III miejsce – Wiktoria Strug

Klasy IV – VIII

I miejsce ex aeguo - Marcelina Torba i Jakub Grodecki

II miejsce – Wiktor Pawluk

III miejsce ex aeguo -  Martyna Szukiel i Maja Szukiel, Julia Kędzia

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy po odbiór nagród 6 stycznia w kościele po Mszy świętej. Zapraszamy do oglądania szopek wystawionych w kościele. GALERIA

Mirosława Rudawska

Szkolny Konkurs Informatyczny "Wymarzony prezent od Świętego Mikołaja"

Opublikowano: czwartek, 17 grudzień 2020

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

"WYMARZONY PREZENT OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

Z okazji Mikołajek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach odbył się konkurs informatyczny pt.: "Wymarzony prezent od Świętego Mikołaja", dedykowany uczniom klas IV-VIII. Celem konkursu było propagowanie wiedzy informatycznej z zakresu nauki programowania. Uczniowie przygotowali prace konkursowe w wybranym przez siebie języku programowania, które przedstawiały wymarzony prezent.

Pierwsze miejsce zajęły :

MARTYNA SZUKIEL z klasy 5 i MAJA SZUKIEL z klasy 6

za prace wykonane w języku programowania Baltie.

Gratulujemy!

Joanna Dziemidowicz

Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Opublikowano: wtorek, 22 grudzień 2020

WYNIKI  SZKOLNEGO  KONKURSU  NA  NAJPIĘKNIEJSZĄ  KARTKĘ  BOŻONARODZENIOWĄ

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie plastycznym! Wasze kartki są naprawdę piękne! Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia, ale po długich obradach udało mu się wyłonić laureatów. Oto oni:

Klasy 0 – III

I miejsce – Wiktoria Strug

II miejsce – Zuzanna Pawluk

III miejsce – Aleksandra Sawicka

Wyróżnienia: Kacper Midek, Kamil Kumoś, Kornelia Torba, Sylwia Zyglińska, Nikola Anioł, Miriam Kochanowska, Alan Dam, Emilia Kędzia, Malwina Sawicka, Kalina Żuraw, Michał Zygliński, Tymon Mścisz

Klasy IV – VIII

I miejsce – Wiktor Pawluk

II miejsce – Zuzanna Strug

III miejsce – Wiktoria Nycz

Wyróżnienia: Julia Jezioro, Wiktoria Bałut, Maja Szukiel, Martyna Szukiel

Jeszcze raz GRATULUJEMY !!!

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauczania stacjonarnego. GALERIA

Ewa Chorzępa

Konkurs "11 Listopada - Święto Niepodległości"

Opublikowano: poniedziałek, 23 listopad 2020

KONKURS "11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się konkurs plastyczny i wokalno-recytatorski pt.: "11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI" dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach. Uczniowie przygotowali swoje prace w domu, a następnie jurorzy konkursu dokonali oceny prac według kategorii wiekowych. Po długich obradach, prowadzonych w formie zdalnej, ostatecznie wyłoniono laureatów konkursu:

KONKURS WOKALNO-RECYTATORSKI - KLASY 4 - 8:

I miejsce: MARTYNA SZUKIEL kl. 5

I miejsce: JULIA JEZIORO kl. 8

KONKURS PLASTYCZNY - PRZEDSZKOLE:

I miejsce: EMILIA KĘDZIA

II miejsce: SYLWIA ZYGLIŃSKA

III miejsce: ZUZANNA PAWLUK

KONKURS PLASTYCZNY KLASY 1 - 3:

I miejsce: MAŁGORZATA CHORZĘPA kl. 1

II miejsce: KACPER MIDEK kl. 2

III miejsce: AMELIA CHRONOWSKA kl. 1

KONKURS PLASTYCZNY KLASY 4 - 8:

I miejsce: MAJA SZUKIEL kl. 6

II miejsce: WIKTOR PAWLUK kl. 6

III miejsce: MARCELINA TORBA kl. 6

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wykonane prace a laureatom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych: GALERIA KONKURSU

Joanna Dziemidowicz