Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019
Super User

W środę 19.06.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów ósmej klasy. Tradycyjnie rozpoczęło się Mszą  Świętą w kościele parafialnym w Rząsinach o godz.8.00 . Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w świetlicy wiejskiej. Przybyli na nią zaproszeni goście, pani dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Absolwenci szkoły odebrali świadectwa i nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność  w Samorządzie Uczniowskim. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającym przemówieniem . Część artystyczna przedstawiona przez uczniów klasy VI i VII , która  była przeznaczona dla nich, wszystkim bardzo się podobała.

Druga część uroczystości  to rozdanie świadectw z barwami, nagród książkowych i nagród za osiągnięcia sportowe  dla uczniów klas I – VII.
Swoje nagrody i dyplomy otrzymały również dzieci z oddziału przedszkolnego , które od września staną się prawdziwymi uczniami naszej szkoły.

WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM, ABSOLWENTOM, DYREKCJI, NAUCZYCIELOM I  PRACOWNIKOM ŻYCZYMY UDANYCH , BEZTROSKICH , RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Edyta Tkacz

fot. J.Jezioro i D.Białek / GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka do ogrodu zoologicznego

Super User

W poniedziałek 17 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do wrocławskiego zoo. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – IV oraz kilkoro uczniów z kl. V. Podróżowaliśmy autokarem. Podróż urozmaicił nam nasz wieloletni przewodnik pan Tadeusz Deptuła opowiadając jak zwykle ciekawostki na temat mijanych przez nas gór, rzek, wygasłych wulkanów, kopalni oraz budowli czy obiektów. Podziwiamy wiedzę! Po około trzech godzinach dotarliśmy na miejsce. Przed nami rozpostarł swe podwoje piękny,  niedawno zmodernizowany ogród zoologiczny. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od … budki z lodami! Kiedy ochłodziliśmy się nieco, poszliśmy obejrzeć lwy. Nie miały one jednak ochoty pokazać się w całej okazałości, nie przechadzały się po wybiegu, wolały leżeć w cieniu. Następnie ruszyliśmy podziwiać kolejne zwierzęta. Udało nam się zobaczyć kąpiącego się w strumyku niedźwiedzia, żbiki, lamy, słonie, wielbłądy, pawiany, węże, jadowite pająki, żółwie i wiele, wiele innych dzikich zwierząt. Największe jednak wrażenie zrobiło na nas oceanarium, w którym na wyciągnięcie ręki mogliśmy podziwiać płaszczki, rekiny, bajecznie kolorowe ryby i hipopotama, który zaskoczył nas wszystkich pojawiając się nagle tuż przy szybie. Dużą radość sprawiła też dzieciom wizyta w dziecińcu, gdzie mogły one dotknąć i pogłaskać kozy, owce czy króliki. Niektórzy odważyli się nawet karmić je z ręki! Na koniec odwiedziliśmy zebry i żyrafy. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru, gdzie mogliśmy dać odpocząć swoim nogom trzy godziny.

Ewa Chorzępa / GALERIA ZDJĘĆ

Karta rowerowa w naszej szkole

Super User

Uczniowie naszej klasy czwartej mogli ubiegać się o swoje pierwsze „prawo jazdy”.

Dzięki wiadomościom na temat przepisów ruchu drogowego zdobytym przez cały rok szkolny na lekcjach techniki, dzieci przystąpiły do egzaminu sprawdzającego wiedzę niezbędną do uzyskania karty rowerowej.

Sprawdzian obejmował dwa etapy:

- część teoretyczna - test wiedzy składający się z 25 pytań dotyczących zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej - odbył się w czerwcu 2019 r.,

- część praktyczna - sprawnościowy tor przeszkód - został przeprowadzony w czerwcu 2019 r. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze w różnych warunkach m.in.: zatrzymywanie się  w określonym miejscu, jazda po pochylni, przewożenie przedmiotu, wykonanie slalomu, odpowiednie sygnalizowanie skrętów i wykonanie “ósemki”.

Kolejna szansa już w przyszłym roku szkolnym a karty rowerowe już zostały rozdane.

Dorota Białek

fot. Dorota Białek / GALERIA ZDJĘĆ

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Super User

14 czerwca 2019 r. poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty, do którego w dniach 15-17 kwietnia przystąpiło pięciu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach. Średni wynik z poszczególnych przedmiotów w kraju wyniósł:

z języka polskiego – 63%, matematyki – 45%, języka angielskiego – 59%

Nasi uczniowie osiągnęli kolejno: 54%, 41% i 42%

Dwie osoby uzyskały bardzo dobre wyniki powyżej 80%, a nawet 90% z większości przedmiotów.

Wioletta Cieślik

Wycieczka przedszkolaków do DINOPARKU w Szklarskiej Porębie

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2019
Super User

Dnia 17 czerwca najmłodsza grupa szkoły- oddział zerowy udała się na wycieczkę do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. W czasie wycieczki połączyliśmy edukację przechodząc się leśną ścieżka, na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów z rozrywką mając możliwość korzystania z: dmuchawców, placu zabaw, kolejki flinstonów, kina 6D oraz parków linowych. Przy pięknej pogodzie spędziliśmy aktywnie dzień i z uśmiechami na buziach wróciliśmy do domu.

Kamila Łużna / GALERIA ZDJĘĆ