WIECZORNICA PATRIOTYCZNA I OBCHODY 10-LECIA SZKOŁY STOWARZYSZENIOWEJ

11 listopada 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Rząsinach zorganizowana została Wieczornica Patriotyczna w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku zbiegła się ona z obchodami 10-lecia istnienia w Rząsinach szkoły stowarzyszeniowej. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, punktualnie o godz. 15:00, zgromadzona społeczność odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Po zakończeniu części oficjalnej została wyświetlona prezentacja multimedialna, przedstawiająca historię szkoły podstawowej od 1945 roku i najważniejsze wydarzenia z ostatnich 10. lat działalności szkoły stowarzyszeniowej. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w czasie której wystąpili: uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach z audycją umuzykalniającą, chór parafialny oraz zespół RZĄSINIANKI w repertuarze znanych polskich pieśni patriotycznych. Serdecznie dziękujemy Radzie Sołeckiej oraz Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku.   GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                            Joanna Dziemidowicz