Lekcja z drukarką 3D: Porządek na półce, czyli układamy książki.

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 26 październik 2022 Super User

LEKCJA Z DRUKARKĄ 3D - TEMAT: PORZĄDEK NA PÓŁCE, CZYLI UKŁADAMY KSIĄŻKI.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach pogłębili swoją wiedzę na temat działania drukarki 3D i samodzielnie zaprojektowali prosty "Bookend" - podpórkę do książek, którą wykonali w aplikacji TinkerCAD. Podczas zajęć poznali sposoby pracy z płaszczyzną roboczą, a także mieli okazję obracać bryły o dowolny kąt względem poszczególnych osi. Następnie w programie FlashPrint przeanalizowali, jak zmiana położenia konstrukcji na stole roboczym wpływa na czas druku oraz odpowiednio ułożyli konstrukcję. Ostatnim etapem był wydruk przygotowanego modelu. GALERIA

                                                                                                                             Joanna Dziemidowicz

Odsłony: 135