Dzień Edukacji Narodowej

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 14 październik 2022 Super User

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:  Pan Witold Mikos - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfów Śląski - Pan Andrzej Tartak, którzy złożyli serdeczne życzenia Pani Dyrektor i nauczycielom. Pierwszoklasiści rozpoczęli od występu artystycznego, a następnie musieli wypić sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. W kolejnej części apelu, przed pocztem sztandarowym, ślubowali:  być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Potem wychowawczyni klasy I wręczyła im pamiątkowe dyplomy i upominki. Apel zakończono występem tanecznym i recytatorskim starszych uczniów. GALERIA

                                                                                                                                     Joanna Dziemidowicz

Odsłony: 148