Lekcja z drukarką 3D: Rusz głową, czyli łamigłówki logiczne.

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 24 listopad 2022 Super User

LEKCJA Z DRUKARKĄ 3D: RUSZ GŁOWĄ, CZYLI ŁAMIGŁÓWKI LOGICZNE.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach pogłębili swoją wiedzę na temat działania drukarki 3D i samodzielnie zbudowali z elementów proste łamigłówki - sześcian i psa, które wykonali w aplikacji TinkerCAD. Podczas zajęć poznali sposoby pracy z płaszczyzną roboczą oraz przećwiczyli: powielanie, łączenie i dzielenie elementów niezbędnych do budowy brył. Następnie w programie FlashPrint ułożyli części składowe konstrukcji na stole roboczym i dokonali cięcia na warstwy. Ostatnim etapem był wydruk przygotowanych elementów i budowa modelu. GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                            Joanna Dziemidowicz

 

Odsłony: 110