Materiały dydaktyczne w czasie zdalnego nauczania

Kategoria: Strony Opublikowano: czwartek, 12 marzec 2020 Super User

Drodzy uczniowie, zapoznajcie się z filmem https://www.youtube.com/watch?v=rz39Kz5zVF4, który ułatwi Wam organizację nauki w domu, podniesie efektywność nauczania, skróci czas poświęcony lekcjom - dając lepsze wyniki. Należy dostosować się do kilku prostych zasad...Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wytrwałości - pedagog szkolny - Anna Kopiś

  

KLASA 7:

JĘZYK NIEMIECKI

 

HISTORIA:

Rozkład zajęć z historii na dzień 28.05.2021 - piątek
 
Klasa 7
Witam:) Temat: W zaborze pruskim - powtórzenie wiadomości
W ramach utrwalenia wiadomości zapoznajcie się z tekstami ze s. 108 - 109 podręcznika. Odszukajcie w nich wiadomości dotyczące sytuacji w zaborze pruskim:
- usuwanie języka polskiego z życia publicznego,
- tzw. ustawa kagańcowa,
- działalność Hakaty,
- kary za odmowę nauki religii po niemiecku (sprawa dzieci z Wrześni).
Proszę sporządzić w zeszytach notatkę zawierającą najważniejsze informacje dotyczące wymienionych zagadnień. Miłej pracy:)
 
 
Rozkład zajęć z historii na dzień 24.05.2021 - poniedziałek
 
Klasa 7
Witam:) Temat: Kształtowanie się granic odrodzonej Polski - praca z mapą.
Na 206 s. podręcznika znajduje się mapa Polski z okresu walk o jej granice w latach 1918 - 1922. Proszę uważnie ją przeanalizować i wykonać zad. 1 i 2 (pod mapą ) ze s. 206. Następnie przeczytajcie proszę informacje na temat Wolnego Miasta Gdańska s. 202 i na ich podstawie odpowiedzcie pisemnie na pytanie oznaczone znakiem zapytania na niebieskim tle. Proszę przerysować do zeszytu flagę Wolnego Miasta Gdańska i opisać jej symbole. Miłej pracy :)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

MATEMATYKA:  

28.05.2021 r. Temat: Odczytywanie i przedstawianie danych statystycznych za pomocą wykresów.

Proszę zapoznać się z treścią podręcznika str. 285 - 289. Proszę wykonać zad. 1 - 4 str. 115 - 116 w zeszycie ćwiczeń i przesłać mailem.

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie na Messengerze o godz. 09:50 !!!

  

DORADZTWO ZAWODOWE:

PREZENTACJA

 

KLASA 8:

JĘZYK NIEMIECKI

 

HISTORIA:

Rozkład zajęć z historii na dzień 28.05.2021 - piątek
 
Klasa 8
Witam:) Temat: Omawiamy problemy i wyzwania współczesnego świata
Świat współczesny w którym żyjemy zmaga się z wieloma problemami. Bieda, bezrobocie, starzenie się społeczeństwa, zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatyczne, konflikty, to tylko niektóre z nich. Przeczytajcie o tym informacje z podręcznika s. 262 - 265. Sporządźcie w zeszytach notatkę, w której krótko opiszecie każdy z poruszonych w temacie problemów. Jeśli uważacie, że warto napisać na temat innego równie ważnego, a pominiętego zagadnienia, zachęcam - wspomnijcie o tym. Możemy podyskutować na ten temat podczas lekcji.     Miłej pracy :)
 
Rozkład zajęć z historii na dzień 24.05.2021 - poniedziałek
 
Klasa 8
Witam:) Temat: Świat w erze globalizacji.
Przeczytajcie proszę wiadomości na temat znanego wam procesu globalizacji współczesnego świata s. 257 - 260. Zjawisko to oznacza integrację w wielu dziedzinach życia, amerykanizację, komercyjne wykorzystanie Internetu, urbanizację, nasilającą się migrację ludności. Sporządźcie w zeszytach notatkę w oparciu o wiadomości z końca działu, odpowiedzcie pisemnie na pol. 2 ze. s. 261. Miłej pracy i powodzenia na egzaminach :):)
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MATEMATYKA:  

24.05.2021 r. Temat: Prawdopodobieństwa zdarzeń w doświadczeniach losowych.

Proszę zapoznać się z treścią podręcznika str. 292 - 295. Proszę wykonać zad. 1 - 3 str. 292 - 293 i zad. 5 - 7 str. 293 - 294.

Spotkanie na Messengerze o godz. 09:50 !!!

 

DORADZTWO ZAWODOWE:

Doradztwo zawodowe

Kl.VIII

Oferty edukacyjne ze szkół ponadpodstawowych, niektóre jeszcze na 2020/2021r. – ale mamy świadomość, że niewiele się zmienią w odniesieniu do istniejących kierunków… Poczytajcie/ pooglądajcie filmy. Pozdrawiam – A.Kopiś 

  1. ZSET Rakowice Wielkie

https://www.zsetrakowice.pl/rekrutacja/film-promocyjny

  1. ZSOiZ w Gryfowie Śląskim

http://zsoiz.gryfow.pl/rekrutacja/

  1. ZSP Biedrzychowice

http://dzs.biedrzychowice.pl/rekrutacja/

  1. ZSOiZ w Lwówku Śląskim

https://zsoizlwowek.pl/

  1. ZSP im. Adama Mickiewicza Lubań

https://www.youtube.com/watch?v=3joJ23lGsb0

  1. ZSZiO im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

http://www.zspimkzl.pl/zspimkzl/index.php/technik-informatyki/rekrutacja

oraz w zakładce kierunki kształcenia wyodrębniono poszczególne zawody/kierunki edukacji.

 

 

Odsłony: 16809