Wycieczka do ogrodu zoologicznego

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 18 czerwiec 2019 Super User

W poniedziałek 17 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do wrocławskiego zoo. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – IV oraz kilkoro uczniów z kl. V. Podróżowaliśmy autokarem. Podróż urozmaicił nam nasz wieloletni przewodnik pan Tadeusz Deptuła opowiadając jak zwykle ciekawostki na temat mijanych przez nas gór, rzek, wygasłych wulkanów, kopalni oraz budowli czy obiektów. Podziwiamy wiedzę! Po około trzech godzinach dotarliśmy na miejsce. Przed nami rozpostarł swe podwoje piękny,  niedawno zmodernizowany ogród zoologiczny. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od … budki z lodami! Kiedy ochłodziliśmy się nieco, poszliśmy obejrzeć lwy. Nie miały one jednak ochoty pokazać się w całej okazałości, nie przechadzały się po wybiegu, wolały leżeć w cieniu. Następnie ruszyliśmy podziwiać kolejne zwierzęta. Udało nam się zobaczyć kąpiącego się w strumyku niedźwiedzia, żbiki, lamy, słonie, wielbłądy, pawiany, węże, jadowite pająki, żółwie i wiele, wiele innych dzikich zwierząt. Największe jednak wrażenie zrobiło na nas oceanarium, w którym na wyciągnięcie ręki mogliśmy podziwiać płaszczki, rekiny, bajecznie kolorowe ryby i hipopotama, który zaskoczył nas wszystkich pojawiając się nagle tuż przy szybie. Dużą radość sprawiła też dzieciom wizyta w dziecińcu, gdzie mogły one dotknąć i pogłaskać kozy, owce czy króliki. Niektórzy odważyli się nawet karmić je z ręki! Na koniec odwiedziliśmy zebry i żyrafy. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru, gdzie mogliśmy dać odpocząć swoim nogom trzy godziny.

Ewa Chorzępa / GALERIA ZDJĘĆ