Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2019 Super User

 

13 maja uczniowie kl. II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu stosowania zasad ortograficznych. Test konkursowy podzielony był na dwie części. Część pierwszą stanowiły zadania ortograficzne (10 pytań z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna była prawidłowa), część drugą – dyktando (tekst z 20 lukami, który należało uzupełnić jedną z dwóch zaproponowanych liter).  Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki. Zaszczytne 9 miejsce w Polsce zajęła uczennica klasy III -  Milena Wójcikowska, a Julia Macianis z kl. II uklasyfikowała się na miejscu 15!

Gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Ewa Chorzępa

Odsłony: 50