Wycieczka do Jeleniej Góry - kino i żywa lekcja matematyki

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 10 czerwiec 2019 Super User

Dnia 10.06.2019 roku uczniowie klasy V i VIII pod opieką Pani Doroty Białek i Pana Włodzimierza Kaczuby, pojechali do kina Helios w Jeleniej Górze na projekcję filmową popularnej bajki „Aladyn”. Po seansie filmowym przeszliśmy do sklepu Leroy Merlin, gdzie uczestniczyliśmy w żywej lekcji matematyki.

Lekcja dotyczyła projektu "Wartość Dodana", który miał za zadanie zaplanowanie malowania klasy matematycznej.

Oprócz wyboru farb u narzędzi do malowania klasy, uczniowie wybierali również odpowiednie materiały do pokrycia podłogi.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna),

- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino, sklep) oraz w środkach transportu (PKP i PKS),

- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

- kreatywność i modelowanie rzeczywistości,

- kształtowanie umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce,

- kształtowanie matematycznego myślenia w żywej lekcji matematyki,

- poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie – kino.

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie mogli zapoznać się z pracą konduktora, pracą w kinie i sklepie budowlanym.

Pomimo zastępczej komunikacji autobusowej, dzień był wyjątkowo udany.

Dorota Białek

fot. Dorota Białek / GALERIA ZDJĘĆ