Oczekiwanie na Boże Narodzenie i szkolne Jasełka

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 30 grudzień 2018 Super User

20 grudnia uczniowie naszej szkoły mogli zapomnieć o książkach i zeszytach, bowiem zamiast lekcji odbyła się w ten dzień szkolna wigilia. Po przywitaniu przez panią Dyrektor wysłuchaliśmy fragmentu biblii o narodzeniu Jezusa i złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do wspólnego, bogato zastawionego stołu. Nie zabrakło wspólnego kolędowania.

W ten dzień ogłoszono też wyniki szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej.

I miejsce zajęła Marcelina Torba z kl. IV,

II – Wiktoria Nycz z kl. III,

III – Wiktoria Strug z kl. I.

Jury doceniło też prace pozostałych uczestników przyznając wszystkim wyróżnienia.

Nasze wspólne przedświąteczne oczekiwanie uświetniły jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod okiem katechetki pani Alicji Jaworskiej.

Ewa Chorzępa

fot. Dorota Białek / GALERIA ZDJĘĆ

Nagranie i montaż: Dorota Białek / FILM "Jasełka Szkoła Podstawowa w Rząsinach 2018"