Wycieczka do Huty Szkła "Julia" i Muzeum Przyrodniczego

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 14 grudzień 2018 Super User

W dniu 14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Huty Szkła „Julia” w Piechowicach, która jest jedną z niewielu dziś w Polsce producentów szkła kryształowego. Młodsza grupa dzieci wzięła udział w warsztatach malowania szkła a uczniowie klas 4-8 w warsztatach grawerskich.  Warsztaty były bardzo twórcze i inspirujące. Dalej zostaliśmy oprowadzeni po całej hucie i mieliśmy okazję zapoznać się z procesem technologicznym krok po kroku, jak się wytwarzania szkło kryształowe.

Po zwiedzeniu huty przejechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, gdzie czekały na nas wspaniałe eksponaty skał, roślin i zwierząt.

Podczas drogi mogliśmy dowiedzieć się wiele bardzo ciekawych rzeczy związanych z naszym regionem pod kontem geograficznym i histerycznym.

Wycieczka była bardzo udana dzięki naszemu przewodnikowi Panu Tadeuszowi Deptule.  Celem całego wyjazdu była realizacja programu doradztwa zawodowego w naszej szkole.

Dorota Białek

fot. Dorota Białek / GALERIA ZDJĘĆ