DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji pasowania pierwszoklasistów na uczniów oraz Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszoklasiści długo przygotowywali się do tego ważnego dla nich dnia, cierpliwie ćwicząc piosenki i wiersze, aby właśnie dziś zabłysnąć przed szkolną bracią, nauczycielami i rodzicami. Kiedy przewodnicząca szkoły serdecznie ich powitała, a następnie oddała im głos -  początkowo nieśmiało i cichutko zaczęli swój występ, ale z kolejnymi minutami nabierali odwagi i pokazali, co potrafią. Po programie nastąpiła trudna chwila; pierwszoklasiści musieli wypić „napój mądrości” – sok z cytryny, a następnie pięknie się uśmiechnąć. Choć nie było to łatwe zadanie – wszyscy sobie dzielnie poradzili! Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Potem wychowawczyni wręczyła swoim zuchom pamiątkowe dyplomy i upominki.

Następnie, przybyli na naszą uroczystość goście,  pan Witold Mikos - prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny,  sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląski - pan Jerzy Andrzejczak oraz inspektor ds. infrastruktury społecznej - pani Marzena Szuflicka złożyli serdeczne życzenia i podziękowania nauczycielom. Przedstawiciele gminy wręczyli też upominki pierwszoklasistom życząc im sukcesów w nauce.

Dalszą część akademii stanowiły piosenki, pięknie wyrecytowane wiersze oraz inscenizacja „Atlas uczniów”, w której żartobliwie zostały zaprezentowane różne typy uczniów, z którymi muszą się zmagać na co dzień nauczyciele.

Za wszystkie występy oraz życzenia serdecznie DZIĘKUJEMY, a pierwszoklasistom, którzy dziś zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły gorąco GRATULUJEMY!!!      GALERIA ZDJĘĆ

Ewa Chorzępa