ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

25 czerwca 2021r o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie klasy VIII.
Tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Na uroczystość przybyli: pani dyrektor Wioletta Cieślik, pan prezes Witold Mikos, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.
Na początku, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym kolegom. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która szczerze podziękowała wszystkim za ciężką pracę w tym trudnym pandemicznym roku. Panu Witoldowi Mikosowi, prezesowi Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rząsiny podziękowała za ogromne wsparcie, jakie szkoła otrzymuje od niego a Radzie Rodziców z panią Joanną Miłan, jako przewodniczącą na czele za kolejny rok współpracy.
Wymienieni zostali również uczniowie z najwyższą średnią:
Wiktor Pawluk z klasy V- 5,42 , Anna Przesmycka z klasy VIII- 5,35, Wiktoria Bałut i Szymon Mścisz z klasy IV- 5,27, Wiktoria Nycz z klasy V- 5,16, Marcelina Torba z klasy VI- 5,08, Eliza Szpila z klasy VII- 4,93, Joanna Piętoń z klasy VIII- 4,92, Patrycja Liszczeńska z klasy VIII- 4,85 oraz Bartosz Kryza z klasy V- 4,75.
Natomiast Wiktor Pawluk otrzymał nagrodę dyrektora za najwyższą średnia w szkole- GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
W kolejnej części uroczystości dyrekcja szkoły i wychowawcy wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. I tutaj należy się szczególna pochwała dla klasy VIII, ponieważ wszystkie uczennice otrzymały świadectwa z przysłowiowym CZERWONYM PASKIEM. Gratulujemy i życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej ścieżce edukacyjnej.
Na koniec klas VII krótkim przemówieniem i wzruszającym wierszem pożegnała absolwentów naszej szkoły.
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, ale mamy nadzieje, że każdy uczeń z zadowoleniem wróci po wakacjach do swojej ukochanej szkoły.
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji  i  zasłużonego odpoczynku.

Edyta Tkacz