POWITANIE WIOSNY 2021

Wiosno przyjdź do nas! GALERIA ZDJĘĆ

Dziękuję Wszystkim Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach oraz naszym kochanym Przedszkolakom za to ,że nadeszła Pani Wiosna. Dzięki Waszym staraniom usłyszała Nas i zareagowała śpiewem ptaków, rosnącą w szybkim tempie roślinnością.

Spójrzcie! Jak pięknie jest wokół Nas!

Chciałabym zadedykować Wam wiersz Jana Brzechwy, uwrażliwiając na to - co dzieje się za oknem Waszego pokoju, za progiem drzwi Waszego domu. Rozkwita życie!

Wiosenne porządki

Wio­sna w kwiet­niu zbu­dzi­ła się z rana
Wy­szła wpraw­dzie tro­szecz­kę za­spa­na,
Lecz zaj­rza­ła we wszyst­kie za­kąt­ki:
- Za­czy­na­my wio­sen­ne po­rząd­ki.
Sko­czył wie­trzyk za­ma­szy­ście,
Po­oku­rzał mchy i li­ście.
Z bocz­nych dró­żek, z po­lnych ście­żek
Po­wy­mia­tał brud­ny śnie­żek.
Kra­sno­lud­ki wia­dra nio­są,
Myją zie­mię ran­ną rosą.
Chmu­ry, pły­nąc po błę­ki­cie,
Urzą­dzi­ły wiel­kie my­cie,
A ob­ło­ki mięk­ką szmat­ką
Po­le­ru­ją słoń­ce gład­ko,
Aż się dzi­wią wszyst­kie dzie­ci,
Że tak w nie­bie ład­nie świe­ci.
Bo­cian w górę po­szy­bo­wał,
Tę­czę barw­nie wy­ma­lo­wał,
A żu­ra­wie i skow­ron­ki
Po­sy­pa­ły kwie­ciem łąki,
Po­sy­pa­ły klom­by, grząd­ki
I skoń­czy­ły się po­rząd­ki.

W tym roku Wielkanoc przypada na 4 kwietnia. Oznacza to, że za niedługo  będziemy mogli spędzić czas w rodzinnym gronie i zjeść mnóstwo świątecznych dobroci. Wiosenne porządki w domach trwają lub już dobiegły końca. Postarajcie się pomagać najbliższym, aby otoczenie, w którym żyjecie na co dzień, miejsce, gdzie uczycie się, odrabiacie lekcje - było czyste i świeże.

Pani Wiosna już zrobiła swoje PORZĄDKI !

Teraz kolej na WAS!

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, życzę Całej Społeczności przedszkolno-szkolnej zdrowia i pogody ducha. Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń, niech te Święta będą dla Państwa wytchnieniem, źródłem siły, radości, nadziei i optymizmu.

Pedagog Anna Kopiś