ORSZAK TRZECH KRÓLI 2021 W RZĄSINACH

Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa w Rząsinach zorganizowała Orszak Trzech Króli. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku nie odbyła się, jak w latach poprzednich, wspólna pielgrzymka do sąsiedniej miejscowości naszej parafii lecz zorganizowano tak zwany „Mini Orszak”. Trzej Mędrcy w postacie których wcielili się Roman Bałut, Leszek Kozdrowski i Dariusz Romanowski, po procesyjnym wejściu do kościoła, pokłonili się Dzieciątku Jezus i złożyli dary. Przybyli do kościoła na Uroczystość Objawienia Pańskiego wierni, mogli zaopatrzyć się w korony, śpiewniki i nalepki orszakowe. Wydarzenie na zdjęciach uwieczniał nasz niezawodny fotograf Ryszard Szymanel. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie orszaku w tak trudnym czasie. Ufamy, że w przyszłym roku, szóstego stycznia, uda się przeprowadzić już w normalnych warunkach, jubileuszowy  – 10 Orszak Trzech Króli.

Witold Mikos