Rajd Geologiczny

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 09 październik 2019 Super User

 Rajd Geologiczny Młodzieży Szkolnej "Karkonosze"

4 października 2019 r. odbył się XIV Ogólnopolski Rajd Geologiczny Młodzieży Szkolnej "Karkonosze" organizowany przez PTTK "Sudety" w Jeleniej Górze. Celem imprezy jest zapoznanie uczestników z geografią i budową geologiczną Sudetów. Tego roku w kręgu zainteresowania była budowa geologiczna Karkonoszy. Uczestnikami rajdu była młodzież szkół podstawowych, m. in. drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Alojsa Andrickiego w Rząsinach. Byliśmy na trasie nr 1, która zaczynała się na dworcu PKP Szklarska Poręba Górna i biegła przez Krucze Skały, wodospad Kamieńczyk, Złote Jamy do rodzinnego ośrodka rekreacyjnego "Esplanady" w Szklarskiej Porębie. W trakcie imprezy odbyły się dwa konkursy:

- wiedzy geologiczno-krajoznawczej (nasza uczennica Marcelina Torba zajęła V miejsce),

- na najładniejszy minerał znaleziony na trasie (uczennica Wiktoria Nycz zajęła III miejsce za ametyst).

Na zakończenie rajdu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych znaczków. Opiekunami na trasie byli: T. Deptuła i W. Kaczuba.

 

                                                                                                                                               Włodzimierz Kaczuba

 

Odsłony: 16