Wycieczka do piekarni

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019 Super User

WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 2 października uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do piekarni w Gryfowie Śląskim. Na dzień dobry przywitał nas zapach ciepłego pieczywa. Następnie uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty są potrzebne do wyrobienia chleba oraz mieli okazję poznać różne rodzaje pieczywa. Dzieci obserwowały, jak wyglądają kolejne etapy wypieku chleba, aż do momentu wkładania uformowanego ciasta do wielkiego pieca. Największą atrakcją wycieczki była degustacja ciepłego pieczywa i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chleb i bułeczki były pyszne.  

                                                                                                                          Kamila Łużna

 

 

Odsłony: 19