Dary Lasu 2019

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 02 październik 2019 Super User

DARY LASU 2019

W sobotę 28 września 26 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Festiwalu Leśnym "Dary Lasu", który odbywał się na Stadionie Miejskim we Lwówku Śląskim. 

W tym roku nasi uczniowie po raz pierwszy wystąpili na lwóweckiej scenie prezentując trzy piosenki o tematyce przyrodniczej. Swój śpiew wzbogacili akompaniamentem perkusyjnym. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnie oczekiwaliśmy pod sceną na wyniki konkursu plastycznego pod hasłem: „Pszczoły wracają do lasu”. Choć trochę nam się dłużyło, warto było czekać, ponieważ troje przedszkolaków zdobyło wyróżnienia i mogło ponownie wejść na scenę, aby odebrać dyplomy i gratulacje. A byli to: Maja Wojtowicz, Małgorzata Chorzępa i Marcel Mierzwa. GRATULUJEMY!!!

Potem już mogliśmy do woli zwiedzać kolejne stoiska przygotowane przez leśników, które zachęcały do poznawania najrozmaitszych leśnych darów. Mogliśmy brać udział w konkursach, układać puzzle, rozpoznawać tropy leśnych zwierząt czy obejrzeć zdjęcia ukazujące skutki bezmyślnego składowania odpadów w lasach. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się stoiska, na których można było rozpoznawać sylwetki zwierząt, a potem je malować. Na dzieci czekały też atrakcje w postaci  dmuchanych zjeżdżalni i zamków, z których bardzo chętnie korzystały. 

Festiwal po raz kolejny sprawił dzieciom dużo radości i dał szansę bliższego poznania leśnego ekosystemu. Dziękujemy organizatorom!

                                                                                                                               Ewa Chorzępa

 

     

Odsłony: 22